Pilzno, Muzeum Regionalne w Pilźnie

KOLOROWA ULICA PETRYCEGO

Data wydarzenia: 2020-04-03

Witamy ponownie najmłodszych mieszkańców naszej Gminy !!

Nasza propozycja na spacer w wyobraźni, w ciągu najbliższego weekendu - wybierzcie się w kolorową podróż ulicą Sebastiana Petrycego! Ulicą, którą już od średniowiecza podążali mieszkańcy naszego miasta i okolic, skłaniając swe myśli ku świątyni górującej nad krajobrazem królewskiego miasta Pilzna. Jeśli wyobraźnia Wam podpowiada, możecie namalować także siebie i rodzinkę spacerującą po ulicy. Tak jak ostatnio najpiękniejsze Wasze prace będziemy publikować na naszych stronach oraz portalach. Powodzenia i miłych wrażeń !!! 

https://drive.google.com/open?id=1_keqB9evJUE4PjXEv653HiTzrGVsBEcj

 

A dla miłośników historii lokalnej i dawnej fotografii, podobne ujęcie ulicy Petrycego, podczas uroczystości poświęcenia epitafium ku czci patrona ulicy w kościele parafialnym p.w. Św. Jana Chrzciciela w Pilźnie, 1907 r.

 

W związku z rozpoczęciem z dniem 25 maja 2018 r. stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych, prosimy o zapoznanie się z Klauzulą informacyjną. Zamknij