OTWARCIE WYSTAWY: CAŁEMU NARODOWI NIEŚMY ROZKUCIE KAJDAN

Data wydarzenia: 2018-11-09

9 listopada, u progu 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez państwo polskie, w Muzeum Regionalnym w Pilźnie odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej "Całemu narodowi nieśmy rozkucie kajdan. Mieszkańcy ziemi pilźnieńskiej w okresie I wojny św.". Nowa wystawa czasowa była częścią gminnych obchodów 100 - lecia odzyskania niepodległlości Polski na obszarze Gminy Pilzno.Prezentuje ona – przez pryzmat zgromadzonych eksponatów, fotografii, dokumentów – losy mieszkańców Pilzna i okolic w okresie pięciu lat „Wielkiej Wojny”. Materiały zaprezentowane na wystawie, pochodzą ze zbiorów własnych muzeum, Archiwum Narodowego w Krakowie, Centralnego Archiwum Wojskowego - w ramach Wojskowego Biura Historycznego im. Gen. Broni Kazimierza Sosnkowskiego, a także kolekcji prywatnych.

Wystawę, będzie można zwiedzać do 28 lutego 2019 r. Zapraszamy do obejrzenia Galerii z tego wydarzenia.

Galeria