Pilzno, Muzeum Regionalne w Pilźnie

CUDZE CHWALICIE SWEGO NIE ZNACIE - WARSZTATY EDUKACYJNE

Data wydarzenia: 2017-01-13

Coraz więcej grup szkolnych uczestniczy w organizowanych przez muzeum zajęciach i warsztatach muzealnych. Celuje w nich szczególnie pilźnieńska szkoła podstawowa.10 stycznia b. r. w zajęciach warsztatowych „Muzealny Kufer Rozmaitości” uczestniczyła klasa 6. Rozwiązywano muzealne zagadki, łamigłówki, oceniano i opisywano ukryte w kufrze eksponaty muzealne. Uczniowie zetknęli się z ciekawymi i oryginalnymi, a dziś już nie spotykanymi obiektami. Dzień później uczestniczki kółka plastycznego Szkoły Podstawowej w Pilźnie wzięły udział w zajęciach etnograficznych „W chłopskiej chacie i zagrodzie” - etnograficznej zgadywance, popularyzującej dawne, unikatowe i przez wielu już zapomniane sprzęty codziennego użytku, widywane na wsiach na przełomie minionych stuleci. 13 stycznia b. r. w zajęciach warsztatowych „Cudze chwalicie swego nie znacie”, omawiających zabytki i atrakcje turystyczne Gminy Pilzno, uczestniczyła klasa 5c pilźnieńskiej podstawówki. Wszystkie realizowane w muzeum zajęcia są formą kształtowania świadomości i tożsamości regionalnej oraz budowania odpowiedzialności za losy ,,małej ojczyzny” – ziemi pilźnieńskiej.

Serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli na realizowane w muzeum zajęcia warsztatowe i lekcje muzealne, dotyczące historii i kultury ziemi pilźnieńskiej.

Galeria

W związku z rozpoczęciem z dniem 25 maja 2018 r. stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych, prosimy o zapoznanie się z Klauzulą informacyjną. Zamknij