Pilzno, Muzeum Regionalne w Pilźnie

NA BARYKADACH WOLNOŚCI - ŁĄCZNICZKI, SANITARIUSZKI, ŻOŁNIERZE. ZAJĘCIA WARSZTATOWE W SŁOTOWEJ

Data wydarzenia: 2024-06-10

10 VI odbyły się kolejne warsztaty historyczno - plastyczne z programu "Z KOBIETAMI PATRIOTKAMI" realizowane przez Muzeum Regionalne w Pilźnie wspólnie z Fundacja Totalizatora Sportowego, tym razem zrealizowane dla młodzieży Publicznej Szkoły Podstawowej w Słotowej. W trakcie zajęć przedstawione zostały sylwetki bohaterskich pilźnianek - żołnierzy III Zgrupowania AK "Pocisk" i ich walka w czasie Akcji "Burza", w 1944 r. Po zakończeniu prelekcji historycznej uczniowie wykonywali portret w stylu pop-art wybranej przez siebie bohaterki działającej w III Zgrupowaniu AK, placówki Pilzno "Pocisk". 

Wierzymy, że wiedza przekazana młodemu pokoleniu oraz jej utrwalenie poprzez wykonanie pracy plastycznej przyczyni się do zachowania Pamięci o bohaterstwie i poświęceniu pilźnianek w walce o wolną Polskę.

Partnerem realizacji projektu jest Fundacja Totalizatora Sportowego. Dziękujemy!

Galeria

W związku z rozpoczęciem z dniem 25 maja 2018 r. stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych, prosimy o zapoznanie się z Klauzulą informacyjną. Zamknij