FERIE W MUZEUM 18-22 2019

Data wydarzenia: 2019-02-22

W drugim tygodniu ferii zimowych, w Muzeum Regionalnym w Pilźnie, realizowane były zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży z zakresu dziejów regionu, historii kulturalno – obyczajowej. W poniedziałek można było zwiedzić  wystawę czasową – „Całemu narodowi nieśmy rozkucie kajdan…” poświęconą I wojnie światowej na terenie dzisiejszej Gminy Pilzno. Zwiedzaniu towarzyszyła prezentacja filmów edukacyjnych oraz fabularyzowanych dokumentów historycznych. We wtorek realizowane były zajęcia „Dumni z Polski” związane ze stuleciem odzyskania niepodległości -  gry i zabawy planszowe, których tematem są dzieje naszej ojczyzny, oraz wybitni i znani rodacy. Zabawy miały na celu podkreślenie szczególnie istotnych wydarzeń w dziejach kraju oraz dokonań sławnych w świecie Polaków. W trakcie zajęć nie zabrakło akcentów z historii regionalnej. Na środowe i czwartkowe zajęcia zaproszeni zostali najmłodsi zwiedzający. Mieli oni okazję przyjrzeć się najciekawszym eksponatom w muzeum, które dziś są już w domach rodzinnych bardzo rzadko spotykane. Podczas modowej podróży w czasie, uczestnicy zajęć, poznawali stroje określonych epok historycznych.

Galeria