Pilzno, Muzeum Regionalne w Pilźnie

LATAJĄCE KLEJNOTY. MINERAŁY I OWADY 13 V - 30 VI 2017 r.

Koncepcja wystawy ma wymiar niekonwencjonalny. Skupia się na ukazaniu niezwykłego oblicza Matki Natury - najwspanialszej artystki, której najcenniejszym przymiotem jest fascynująca rozmaitość, ale także  nieprzewidywalność. Ukazano na niej niespotykane na co dzień oblicze natury, która idealnie potrafiła skomponować ze sobą okazy przyrody ożywionej i nieożywionej. Można zobaczyć niezwykle piękne okazy minerałów z rożnych kontynentów, oraz idealnie z nimi zgrane kolorystycznie okazy równie egzotycznych owadów. Ekspozycja oparta na podobieństwie kolorów, barw osobliwych par minerałów i odpowiadających im owadów. Wśród zgromadzonych eksponatów nie brak okazów z naszych rodzimych stron. Chalkopiryty, granity, opale, ametysty, chalcedony, a także owady – niezwykłe motyle dzienne i nocne, chrząszcze, żuki, ważki, czy nawet pająki. Niezmiernie piękne i barwne albo fascynująco brzydkie, a jednocześnie piękne w swej "brzydocie".

Prezentowane zbiory są fragmentem niezwykłych kolekcji mieszkańców Gminy Pilzno - Piotra Stróża oraz Wiesława Stróża - wykonawców ekspozycji, która stanowi skorelowanie dwóch niezwykłych światów: minerałów i owadów.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tej niecodziennej wystawy do dnia 30 VI 2017 r.

Galeria

W związku z rozpoczęciem z dniem 25 maja 2018 r. stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych, prosimy o zapoznanie się z Klauzulą informacyjną. Zamknij