Pilzno, Muzeum Regionalne w Pilźnie

SYMPATYCY DOBRANOCEK W MUZEUM REGIONALNYM

Data wydarzenia: 2016-05-20

W minionym tygodniu (16 – 20 V) muzealną wystawę „Dobranocka w podróży” odwiedziło blisko dwustu małych i dużych sympatyków dawnych wieczorynek. Dorośli ze wzruszeniem przenosili się do krainy wspomnień i dobrych emocji z dzieciństwa. Dla jednych jest to Miś Uszatek, Colargol albo Rumcajs, inni z sentymentem wspominają Bolka i Lolka, Krecika, Reksia czy Muminki.  Dzieci z fascynacją oglądały pamiątki związane z pierwszymi bajkami, emitowanymi w Telewizji Polskiej w latach 60 – tych „Jackiem i Agatką” oraz „Gąską Balbinką”. 

 

W bajkowych zajęciach uczestniczyły przedszkolaki z Łęk Dolnych (17 V), Pilzna (19 V) Dobrkowa (20 V) oraz dzieci klas I – III ze Szkoły Podstawowej w Strzegocicach. Eksponaty prezentowane na wystawie pochodzą z Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie, a także kolekcji prywatnych. 

Galeria

W związku z rozpoczęciem z dniem 25 maja 2018 r. stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych, prosimy o zapoznanie się z Klauzulą informacyjną. Zamknij