Pilzno, Muzeum Regionalne w Pilźnie

WERNISAŻ WYSTAWY PORTRECISTA NATURY - MALARSTWO STANISŁAWA WESTWALEWICZA

Data wydarzenia: 2022-11-04

„Portrecista Natury”, wystawa obrazów Stanisława Westwalewicza, ukazująca znakomite malarstwo artysty – żołnierza, który tak mocno związany był swoją twórczością z Pilznem i urokami pilźnieńskiego krajobrazu. Stanisław Westwalewicz był twórcą wszechstronnym. Poza malarstwem olejnym zajmował się malarstwem monumentalno-sakralnym, uprawiał akwarelę, grafikę, projektował witraże i plakaty. W twórczości swojej, zwłaszcza w malarstwie olejnym, nawiązuje do malarstwa okresu Młodej Polski, stąd jego wielkie zainteresowanie malarstwem pejzażowym. W ponad sześćdziesięcioletniej aktywności twórczej stworzył swój własny i niepowtarzalny styl – styl „Westwalewiczowski”.

Wystawę ponad 70 dzieł - obrazów, grafik, rycin, a także projektów polichromii wykonanych przez artystę będzie można obejrzeć w siedzibie Muzeum przy ul. Petrycego 8 do 30 marca 2023 r.

Wystawa stanowi zwieńczenie projektu realizowanego przez Muzeum i Towarzystwo w ramach projektu „Ze sztuką na Ty”. Projekt dofinansowano ze środków Programu “Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy ze Stowarzyszeniem Dębicki Klub Biznesu i Lokalnymi Partnerami: Gminą i Miastem Pilzno, Gminą Żyraków, Gminą Jodłowa, Tikkurila Polska S.A.

Galeria

W związku z rozpoczęciem z dniem 25 maja 2018 r. stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych, prosimy o zapoznanie się z Klauzulą informacyjną. Zamknij