WARSZTATY O POLSKICH SYMBOLACH NARODOWYCH

Data wydarzenia: 2019-04-26

25 i 26 kwietnia w Muzeum Regionalnym w Pilźnie odbywały się zajęcia edukacyjne dla uczniów klas pierwszych oraz starszych grup przedszkolnych, zatytułowane "Polskie Symbole Narodowe". W warsztatach uczestniczyły klasy pierwsze Publicznej Szkoły Podstawowej w Pilźnie oraz grupy przedszkolne Publicznego Przedszkola w Dobrkowie. Warsztaty te, o tematyce historycznej, połączone były z filmem edukacyjnym i prezentacją multimedialną, traktującą o symbolach, kolorach i emblematach związanych z państwem polskim oraz polską historią: prezentacja godła, flagi, hymnu, wybranych emblematów Wojska Polskiego. Warsztaty były uzupełnieniem zajęć przedszkolaków i klas najmłodszych w ramach Święta Flagi, obchodzonego przez najmłodszych w Pilźnie, w dniu 26 kwietnia.