Pilzno, Muzeum Regionalne w Pilźnie

PRZEDSZKOLAKI Z DOBRKOWA W MUZEUM 01. 06. 2015

Data wydarzenia: 2015-06-01

1 czerwca Muzeum Regionalne w Pilźnie odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola w Dobrkowie. Po obejrzeniu najciekawszych eksponatów zgromadzonych w gmachu muzeum, maluchy wzięły udział w pogadance „Rycerzem być”. Dzieci wysłuchały krótkiego opowiadania o średniowiecznych rycerzach, rycerskim kodeksie honorowym, miały okazję porozmawiać o wymaganiach w kształceniu giermka na prawdziwego rycerza. Następnie obejrzały kolorowe plansze ukazujące uzbrojenie rycerzy i żołnierzy polskich na przestrzeni wieków – od drużynnika księcia Mieszka I po żołnierzy z lat II wojny św. Każdy przedszkolak otrzymał na zakończenie kolorowe zakładki do książek z wizerunkami średniowiecznych księżniczek i rycerzy, a także kolorowanki z rycerzami, giermkami i średniowiecznymi zamkami.

Edukacja muzealna wieku przedszkolnego jest niezwykle ważna w perspektywie poznania historii i kultury regionalnej. W czasach integracji z innymi krajami Europy  ważne jest, by dziecko miało poczucie własnej tożsamości narodowej, by „poznając obce kochało swoje”. W edukacji wczesnoszkolnej jednym z głównych kierunków działania jest więc kształtowanie i budzenie u maluchów przywiązania do rodzinnego krajobrazu, przyrody i dziedzictwa kulturowego własnego regionu.

Galeria

W związku z rozpoczęciem z dniem 25 maja 2018 r. stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych, prosimy o zapoznanie się z Klauzulą informacyjną. Zamknij