Pilzno, Muzeum Regionalne w Pilźnie

OTWARCIE WYSTAWY MAGIA BURSZTYNU

Data wydarzenia: 2016-03-18

18 marca otwarto pierwszą w historii Muzeum Regionalnego w Pilźnie wystawę czasową "Magia Bursztynu - Bursztyn w przyrodzie, sztuce, rzemiośle artystycznym". 

Tajemnicze piękno bursztynu powstawało na przestrzeni co najmniej 40 milionów lat. Wyroby z tego minerału posiadali królowie i książęta. Najbardziej ceniony w jubilerstwie, odwieczny przedmiot handlu i środek płatniczy, w medycynie ludowej wykorzystywany jako lek przeciw schorzeniom górnych dróg oddechowych. Długo by można o tym pisać, gdyż czar bursztynu nie przemija.

Prezentowana wystawa ukazuje urodę bursztynu, bogactwo jego odmian, przykłady inkluzji bursztynowych, a przede wszystkim różnorodność i artyzm wyrobów dawnych oraz piękno bursztynowej biżuterii naszych czasów. 

Galeria

W związku z rozpoczęciem z dniem 25 maja 2018 r. stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych, prosimy o zapoznanie się z Klauzulą informacyjną. Zamknij