BOŻONARODZENIOWE ZWYCZAJE... I NIE TYLKO

Data wydarzenia: 2016-12-08

8 grudnia b. r. w pilźnieńskim muzeum regionalnym odbyły się warsztaty etnograficzne nawiązujące do kultury ludowej ziemi pilźnieńskiej.  W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy szóstej B, Publicznej Szkoły Podstawowej w Pilźnie. Szóstoklasiści wzięli udział w etnograficznej zgadywance, popularyzującej dawne, unikatowe i przez wielu już zapomniane sprzęty użytkowe z życia codziennego okolicznych wsi. Druga część warsztatów związana była z opowieścią o zwyczajach i tradycjach regionalnych, odnoszących się do Świąt Bożego Narodzenia, ich pochodzeniu i początkach. Celem warsztatów było uwrażliwienie młodych ludzi na wagę i konieczność ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego regionu, jako ważnego czynnika lokalnej tożsamości.

Galeria