Pilzno, Muzeum Regionalne w Pilźnie

PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ BURSZTYN

Data wydarzenia: 2016-04-22

19 i 22 kwietnia Muzeum Regionalne odwiedziły grupy przedszkolne z Przedszkola w Strzegocicach oraz Pilzna. Wzięły udział w warsztatach edukacyjnych „Zbieram Bursztyn”.  Skierowane są one do najmłodszych odbiorców aktualnie prezentowanej wystawy czasowej „Magia Bursztynu. Bursztyn w przyrodzie, sztuce, rzemiośle artystycznym”. Zgromadzono na niej ponad 160 eksponatów z kilku instytucji muzealnych – surowe bryły z przeróżnych stron świata, inkluzje, biżuterię i eksponaty sztuki użytkowej zdobione bursztynem.

Przedszkolaki obejrzały krótką animację o tworzeniu się inkluzji, a także film krótkometrażowy o połowie bursztynu nad Bałtykiem. Miały możliwość także obejrzenia przez szkło powiększające zatopionych w bursztynie maleńkich owadów i szczątków roślin.

Wystawa „Magia Bursztynu…” będzie otwarta w Muzeum do 5 maja. 

Galeria

W związku z rozpoczęciem z dniem 25 maja 2018 r. stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych, prosimy o zapoznanie się z Klauzulą informacyjną. Zamknij