Pilzno, Muzeum Regionalne w Pilźnie

ZIMOWE FERIE w MUZEUM

Data wydarzenia: 2016-02-25

„Zabawa, zabawa i jeszcze raz …nauka”

We wtorek 23 II i czwartek 25 II b. r. Muzeum odwiedzili uczestnicy „Ferii u 7 Zbójów” – dzieci i młodzież z Pilzna i okolic, spędzająca okres ferii zimowych w Gospodzie u 7 Zbójów. Po obejrzeniu wystaw stałych, prezentowanych w Muzeum, uczestnicy wzięli udział w grach edukacyjno – historycznych dotyczących historii naszego kraju, a także zabawach w „Muzealnego Scherlocka Holmsa”, związanych z poszczególnymi ciekawymi eksponatami ze zbiorów MRP. Na podstawie zgromadzonych w Muzeum fotografii mieli możliwość zaobserwowania jak zmienił się krajobraz i architektura Pilzna na przestrzeni ostatnich stu lat.

W drugim dniu wizyty w Muzeum przeprowadzono kolejną edycję warsztatów ceramicznych – „Śladami pradawnych kultur” - pokaz dawnych technik i form tworzenia oraz ozdabiania naczyń z kręgu dawnych kultur neolitycznych, obejmujących swym zasięgiem tereny południowe obecnych ziem polskich. Samodzielnie wykonane naczynia, zdobione dawną techniką można podziwiać w naszej Galerii.

Galeria

W związku z rozpoczęciem z dniem 25 maja 2018 r. stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych, prosimy o zapoznanie się z Klauzulą informacyjną. Zamknij