Pilzno, Muzeum Regionalne w Pilźnie

MUZEUM PILŹNIEŃSKIE WZOREM DLA BRZESKA

Data wydarzenia: 2017-06-20

W dniu 20 czerwca 2017 r. miało miejsce oficjalne otwarcie Muzeum Regionalnego w Brzesku. Utworzone jeszcze w r. 2016 muzeum mieści się w zabytkowej, eklektycznej kamienicy z 1904 r., należącej niegdyś do burmistrza Brzska, Henocha Klapholza. Ekspozycja muzealna prezentuje dwa wnętrza mieszczańskie: salon i gabinet; pejzaże, portrety, pamiątki po aktorze Jerzym Petersie; rysunki i grafiki brzeskiego satyryka Zbigniewa "Bruno" Szulca; busole polowe i pamiątki po płk. Janie Bezardzie.

Muzeum brzeskie, podobnie jak pilźnieńskie muzeum regionalne, działa w strukturach Miejskiego Ośrodka Kultury. Dlatego też, przy realizacji tego projektu od srony administracyjnej, szczególnie przy przygotowywaniu dokumentacji muzealiów, pracownicy MOK w Brzesku wzorowali się na działaniach muzeum w Pilźnie. Cieszymy się niezmierni, iż mogliśmy choć w niewielkim stopniu przyczynić się do powstania nowej placówki muzealnej, która będzie opowiadać o losach miasta i regionu brzeskiego. Gratulujemy !!

Galeria

W związku z rozpoczęciem z dniem 25 maja 2018 r. stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych, prosimy o zapoznanie się z Klauzulą informacyjną. Zamknij