WERNISAŻ WYSTAWY LATAJĄCE KLEJNOTY. MINERAŁY I OWADY

Data wydarzenia: 2017-05-13

13 maja b. r., z okazji XIV Międzynarodowej Nocy Muzeów, a w Pilźnie już III, otwaro kolejną wystawę czasową "Latające Klejnoty. Minerały i owady". Noc Muzeów to taki szczególny czas, podczas którego muzea i pracownicy muzealni starają się w niekonwencjonalny sposób ukazać swe działania, swoją pracę i zachęcić tym samym jak największe grono gości do odwiedzania muzealnych ekspozycji.

Koncepcja tegorocznej wystawy ma wymiar niekonwencjonalny. Skupia się na ukazaniu niezwykłego oblicza Matki Natury - najwspanialszej artystki, której najcenniejszym przymiotem jest fascynująca rozmaitość, ale także  nieprzewidywalność. I to właśnie udowadnia aktualna ekspozycja. Ukazano na niej niespotykane na co dzień oblicze natury, która idealnie potrafiła skomponować ze sobą okazy przyrody ożywionej i nieożywionej. Można zobaczyć niezwykle piękne okazy minerałów z rożnych kontynentów, oraz idealnie z nim zgrane kolorystycznie okazy równie egzotycznych owadów. Ekspozycja oparta na podobieństwie kolorów, barw osobliwych par minerałów i odpowiadających im owadów. Wśród zgromadzonych eksponatów nie brak także okazów z naszych rodzimych stron. Chalkopiryty, granity, opale, ametysty, chalcedony, a także owady – niezwykłe motyle dzienne i nocne, chrząszcze, żuki, ważki, czy nawet pająki. Niezmiernie piękne i barwne albo fascynująco brzydkie, a jednocześnie piękne w swej "brzydocie".

Prezentowane zbiory są fragmentem niezwykłych kolekcji mieszkańców Gminy Pilzno - Piotra Stróża oraz Wiesława Stróża - wykoawców ekspozycji, która stanowi skorelowanie dwóch niezwykłych światów: minerałów i owadów.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tej niecodziennej wystawy do 30 VI b. r.

Galeria