OSTATNI TYDZIEŃ WYSTAWY O LATAJĄCYCH KLEJNOTACH

Data wydarzenia: 2017-06-26

Już blisko tysiąc pięćset osób obejrzało, zrealizowaną w muzeum pilźnieńskim, wystawę przyrodniczą zatytułowaną „Latające Klejnoty. Minerały i owady”. Kolekcją prywatną mieszkańców gminy Pilzno, panów Piotra Stróża i Michała Stróża, zachwycali się zarówno uczniowie szkół pilźnieńskich z terenu całej gminy, jak również szkół dębickich, a także indywidualni zwiedzający z całego kraju. Chwalono oryginalność zestawienia przykładów przyrody ożywionej z nieożywionymi „kamieniami”, podziwiano niezwykłą kolorystykę i barwność prezentowanych okazów. W minionym tygodniu ekspozycję obejrzeli uczniowie klas pierwszych Publicznej Szkoły Podstawowej w Pilźnie, przedszkolaki Publicznego Przedszkola w Pilźnie, a także grupy oddziałów przedszkolnych Publicznej szkoły Podstawowej w Pilźnie, gimnazjaliści z Jaworza Górnego, klasa pierwsza Zespołu Szkół w Lipinach, grupa wycieczkowa z Nowego Żmigrodu, oraz delegacja Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Przemyślu – delegatura z Rzeszowa.

Wystawę „Latające Klejnoty. Minerały i owady” można obejrzeć jeszcze przez najbliższy tydzień, do 2 lipca b. r.