GIMNAZJALIŚCI Z PILZNA NA EKSPOZYCJI O MINERAŁACH

Data wydarzenia: 2017-06-03

2 VI Muzeum Regionalne w Pilźnie gościło w swych murach gimnazjalistów z Publicznego Gimnazjum w Pilźnie im. Obrońców Ojczyzny. Młodzież obejrzała najnowszą wystawę czasową "Latające Klejnoty. Minerały i owady", a także ekspozycje stałe - "Wielka Księga Pilzna" oraz "Pilzno w obrazach Stanisława Westwalewicza". Wizyty w muzeum i zajęcia muzealne, realizowane w oparciu o zgromadzone zbiory są doskonałą forma kształtowania świadomości i tożsamości regionalnej oraz budowania odpowiedzialności za losy ,,małej ojczyzny” – ziemi pilźnieńskiej. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania muzeum.