Pilzno, Muzeum Regionalne w Pilźnie

Z KOBIETAMI PATRIOTKAMI

Data wydarzenia: 2024-03-11

Z radością informujemy, iż Muzeum Regionalne w Pilźnie otrzymało od Fundacji Totalizatora Sportowego dotację finansową w ramach Programu "Z KOBIETAMI PATRIOTKAMI", na realizację zadania pt. "Na barykadach wolności - łączniczki, sanitariuszki ... żołnierze. Cykl wydarzeń artystyczno - historycznych w hołdzie kobietom - żołnierzom AK Obwodu Dębickiego". Program "Z KOBIETAMI PATRIOTKAMI" ma na celu kształtowanie i wzmacnianie postaw patriotycznych, a także wspieranie inicjatyw przypominających o wydarzeniach, postaciach, które ukształtowały nasz naród. Szczególną rolę w tej bogatej, często trudnej historii odgrywały kobiety! 

Nasze przedsięwzięcia zmierzać będą do popularyzowania wśród społeczności lokalnej sylwetek kobiet, żołnierzy – cichych bohaterek powstania warszawskiego, działań militarnych „Akcji Burza” w powiecie dębickim i walk III Zgrupowania Armii Krajowej Obwodu Dębickiego w 80 rocznicę tych wydarzeń.

W związku z rozpoczęciem z dniem 25 maja 2018 r. stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych, prosimy o zapoznanie się z Klauzulą informacyjną. Zamknij