UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKÓŁ W JAWORZU GÓRNYM NA ZAJĘCIACH MUZEALNYCH

Data wydarzenia: 2016-10-26

26 października b. r. Muzeum odwiedzili uczniowie klas 1 – 4 Zespołu Szkół w Jaworzu Górnym. Mieli okazję zapoznać się z obecną wystawą historyczną, a także najnowszymi nabytkami związanymi z historią miasta oraz regionu. Uczniowie obejrzeli najbardziej interesujące eksponaty, przechowywane w zbiorach MRP, m. in. dokumenty nadań królewskich dla mieszczan pilźnieńskich, czy XIX – wieczną korespondencji rady miasta w sprawach administracyjnych. Zajęciom towarzyszyła prezentacja fotografii zabudowy i architektury miasta z wyszczególnieniem najstarszych miejskich zabytków. Muzea stają się dziś istotnym podmiotem w systemie edukacji, wspierającym szkoły w realizacji ich misji edukacyjnej, odnośnie historii i kultury środowiska lokalnego. Zadaniem obydwu instytucji jest uświadamianie młodym ludziom znaczenia dziedzictwa kulturowego i historycznego, dla przyszłego rozwoju regionu.