PRZEZ HISTORIĘ FOTOGRAFII DO PILZNA

Data wydarzenia: 2019-06-13

W minionym tygodniu nasze muzeum odwiedziła spora grupa uczniów - przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, by obejrzeć najnowszą wystawę czasową, pt. "Kalejdoskop fotograficzny Pilzna w trzech odsłonach". Na towarzyszących wystawie zajęciach muzealnych omawiano hstorię fotografii i nasłynniejszych aparatów fotograficznych. Po krótkim wstępie historycznym zwiedzający mieli możliwość obejrzeć zaprezentowane na ekspozycji "portrety miasta" - archiwalne fotografie architektury, zabudowy Pilzna, charakterystycznych budynków i ulic, którym przypisano fotografie współczesne, wykonane przez Krzysztofa Kosowskiego. W kolejnej części ekspozycji "Z rodziną tylko na zdjęciu..." zaprezentowano fotografie dawnych rodzin pilźnieńskich, znanych szerszej społeczności dzięki swej działalności w sferach kulturalnych, politycznych i gospodarczych miasta. Zwiedzający mieli także możliwość sfotografować się w odtworzonym atelier fotograficznym z pocz. XX w.

Wśród gości muzeum znaleźli się także turyści ze Stanów Zjednoczonych, szukający w Pilźnie śladów swoich przodków, którzy w pierwszych latach minionego stulecia wyemigrowali za ocean.