PRZEDSZKOLAKI Z ŁĘK DOLNYCH W MUZEUM 17. 06. 2015

Data wydarzenia: 2015-06-17

17 czerwca miała miejsce kolejna edycja warsztatów muzealnych dla przedszkolaków. Tym razem Muzeum odwiedziły dzieci z Przedszkola w Łękach Dolnych. Przedszkolaki zwiedziły wszystkie wystawy muzealne, szczególnie interesując się ekspozycją archeologiczną, prezentującą eksponaty wykopaliskowe, kości i zęby mamutów, krzemienne narzędzie, a także ozdoby z epoki brązu. Na zakończenie wzięły udział w zajęciach „Rycerze i Damy Dworu”. W muzealnej edukacji wczesnoszkolnej jednym z głównych kierunków działania jest kształtowanie i budzenie u maluchów przywiązania do historii i kultury regionu.

Galeria