POTOMKOWIE DAWNYCH PILŹNIAN Z WIZYTĄ W MUZEUM

Data wydarzenia: 2019-05-23

23 maja b. r. pilźnieńskie muzeum odwiedziła grupa turystów ze Stanów Zjednoczonych, których przodkowie wywodzili się z naszego pięknego miasta, a dziś mieszkają w stanie Ilinois i Atlancie. Do muzeum przybyli pod opieką pilźnianina pana Bogdana Piątka. Goście z wielką ciekawością pochylali się naz archiwalnymi fotografiami mieszkańców Pilzna, prezentowanymi obecnie na najnowszej wystawie czasowej pt. "Kalejdoskop fotograficzny Pilzna w trzech odsłonach". Z zainteresowaniem  obejrzeli także eksponaty prezentowane w sali historycznej, obejmującej dzieje miasta od lokacji w 1354 r. po okres II wojny św. oraz sprzęty domowe dawnych mieskańców pilźnieńskiej wsi, prezentowanych w sali etnograficznej muzeum. Goście zza oceanu mieli również okazję zwiedzić najstarsze pilźnieńskie świątynie i przespacerować się po pilźnieńskim rynku.