Pilzno, Muzeum Regionalne w Pilźnie

WARSZTATY PLASTYCZNO - EDUKACYJNE DLA PRZEDSZKOLAKÓW W WALCE DLA BIAŁO - CZERWONEJ - EDYCJA II

Data wydarzenia: 2023-06-19

19 czerwca w siedzibie Domu Kultury w Pilźnie zrealizowane zostały kolejne zajęcia warsztatowe, przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym, przygotowane przez Towarzystwo Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilźnieńskiej i pilźnieńskie Muzeum Regionalne w ramach cyklu warsztatów historyczno – artystycznych pt. „Miła moja, Kochana. Taki to mroczny czas”, w hołdzie powstańcom warszawskim, żołnierzom Akcji „Burza”, bohaterom walk na polanie „Kałużówka” 1944 r."  Tym razem w zajęciach uczestniczyły przedszkolaki z Ochronki Sióstr Służebniczek w Pilźnie.

Specjalnie dla przedszkolaków przygotowano multimedialną, historyczną pogadankę na temat  żołnierzy Armii Krajowej, walczących w 1944 r. na obszarze ziemi pilźnieńskiej w ramach Akcji „Burza”. Dyskutowano z małymi uczestnikami o odwadze, bohaterstwie, patriotyzmie, poświęceniu dla ojczyzny. Dyskusji towarzyszyła prezentacja umundurowania i akcesoriów wojskowych  z okresu II wojny św. – eksponatów pilźnieńskiego Muzeum Regionalnego. Po prelekcji mali uczestnicy zabrali się do pracy, by wykonać biało – czerwone  emblematy z wizerunkiem naszej ojczyzny.

Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

Galeria

W związku z rozpoczęciem z dniem 25 maja 2018 r. stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych, prosimy o zapoznanie się z Klauzulą informacyjną. Zamknij