Pilzno, Muzeum Regionalne w Pilźnie

W SŁUŻBIE OJCZYŹNIE - DOTACJA Z PROGRAMU DOTACYJNEGO NIEPODLEGŁA

Data wydarzenia: 2024-02-16

Miło nam poinformować, iż Dom Kultury w Pilźnie - Muzeum Regionalne otrzymał dotację z Programu Dotacyjnego „Niepodległa” na realizację zadania pt. "W służbie ojczyźnie" - udział pilźnian w walkach narodowowyzwoleńczych XIX i XX w.

„W SŁUŻBIE OJCZYŹNIE” – to działania popularyzujące wielką historię Polski przez pryzmat wydarzeń regionalnych. Projekt zakłada upamiętnienie bohaterskich postaw mieszkańców Pilzna i regionu w przełomowych wydarzeniach walk o niepodległą ojczyznę poprzez aranżację ekspozycji muzealnej, cykl zajęć warsztatowych i gry w przestrzeni miejskiej Pilzna. W realizacji projektu będzie wspierać nas Towarzystwo Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilźnieńskiej, a także Hufiec ZHP Ziemi Pilźnieńskiej im. Aleksandra Kamińskiego. 

Wierzymy, że liczny udział w projekcie młodych mieszkańców Gminy Pilzno pozwoli spopularyzować historię regionu w dobie walk niepodległościowych.

Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa" w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa"

W związku z rozpoczęciem z dniem 25 maja 2018 r. stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych, prosimy o zapoznanie się z Klauzulą informacyjną. Zamknij