PRZEDSZKOLAKI Z PILZNA PODZIWIAJĄ MINERAŁY I OWADY

Data wydarzenia: 2017-05-30

30 maja b. r. wystawę czasową "Latające Klejnoty. Minerały i owady" zwiedziły grupy pięcio i sześciolatków z Publicznego Przedszkola w Pilźnie. Z wielkim zaintereswaniem obejrzały kolorowe okazy owadów z różnych stron świata i skomponowane z nimi kolorystycznie różnorodne minerały. Przedszkolaki wybierały najbardziej kolorowego motyla na ekspozycji i próbowały ropoznać przedstawione im do oceny okazy minerałów, porównując je z tymi, prezentowanymi w gablotach. Na zakończenie, każdy przedszkolak pokolorował wizerunek motyla, które następnie wezmą udział w konkursie plastycznym.