PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W MUZEUM

Data wydarzenia: 2017-03-21

21 marca b. r. Muzeum odwiedziły klasy I – III Zespołu Szkół w Łękach Górnych. Po obejrzeniu ekspozycji stałych, oraz wystawy czasowej „Perfekcyjna Pani Domu XIX/XX w.” uczniowie uczestniczyli w zajęciach muzealnych „Muzealny Kufer Rozmaitości” oraz „W chłopskiej chacie i zagrodzie”, by zdobyć certyfikat muzealnego detektywa. Rozwiązywano muzealne zagadki, łamigłówki, oceniano i opisywano ukryte w kufrze eksponaty muzealne, poznawano dawne zwyczaje ludowe, związane z pracą i życiem na wsi, w oparciu o zgromadzone w muzeum eksponaty. Gratulujemy muzealnym detektywom zdobycia certyfikatu!