Pilzno, Muzeum Regionalne w Pilźnie

KRECIK Z REKSIEM ZA KOZIOŁKIEM !!

Data wydarzenia: 2016-06-20

Przez cały miesiąc (21 V – 20 VI) muzealną wystawę „Dobranocka w podróży” niezmiennie odwiedzały starsze i młodsze grupy przedszkolaków zakochane w polskich dobranockach. Dorośli, przybywający do muzeum z dziećmi, także chętnie kierowali swe oczy ku zamkniętym w gablotach bajkowym figurkom ze swego dzieciństwa – Uszatka, Reksia, Krecika, Bolka i Lolka, Panny Migotki, Włóczykija, czy Wawelskiego Smoka.

W bajkowych zajęciach uczestniczyły przedszkolaki z Pilzna (24 V) Łęk Górnych (25 V), grupa Poziomek z Pilzna (25 V), pilźnieńskich starszaków (31 V), czy oddziały przedszolne Szkoły Podstawowej w Pilźnie (16 VI). Na warsztaty z bajkami chętnie przybyli także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy, pierwszaki ze Szkoły Podstawowej w Pilźnie (3 VI) oraz Dobrkowie (7 VI), a także uczniowie klas I – III z Zespołu Szkół w Łękach Górnych (14 VI).

Eksponaty prezentowane na wystawie pochodzą z Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie, a także kolekcji prywatnych.

Galeria

W związku z rozpoczęciem z dniem 25 maja 2018 r. stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych, prosimy o zapoznanie się z Klauzulą informacyjną. Zamknij