PIERWSZAKI ZDOBYWAJĄ WIEDZĘ O LEGIONACH

Data wydarzenia: 2019-03-14

W dniach 7 - 13 marca b. r. Muzeum Regionalne w Pilźnie odwiedziły wszystkie klasy pierwsze Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Pilźnie. Uczestniczyły one w projekcie historyczno - edukacyjnym "Moja mała Ojczyzna". W ramach realizacji projektu uczniowie klas pierwszych zwiedzili wystawę "Całemu narodowi nieśmy rozkucie kajdan. Mieszkańcy ziemi pilźnieńskiej w okresie I wojny św." Mieli okazję zobaczyć ponad stuletnie dokumenty Rady Miejskiej Pilzna, szereg fotografii pilźnian w służbie 2 Pułku Pichoty Legionów Polskich, a także przykłady broni i umundurowania z okresu I wojny św. Wszyscy uczniowie zwrócili uwagę na prezentowaną w ramach ekspozycji pierwszą, wydrukowaną w 1919 r. mapę państwa polskiego, uwzględniającą nowe powojenne granice odrodzonej Polski.