Pilzno, Muzeum Regionalne w Pilźnie

MUZEUM NA WAKACJE 2018

Data wydarzenia: 2018-07-04

Muzeum Regionalne w Pilźnie zaprasza na zajęcia w okresie wakacyjnym 2018 r.

W programie:

Lipiec:

Prezentacja wystawy czasowej „Królewska gra w królewskim mieście Pilźnie – szachy świata”

Prezentacja zestawów szachowych z wielu zakątków świata, m. in. z Peru, Mongolii, Meksyku, Japonii, Malezji, Afryki, Indii, Chin, wykonane w różnych okresach czasowych z rozmaitych tworzyw, minerałów i materiałów, o przeróżnych motywach, nawiązujących do tradycji regionalnych, lokalnych technik zdobienia bądź wydarzeń historycznych czy popularnych filmów oraz bajek.  

Sierpień:

zajęcia warsztatowe i edukacyjne:

wtorki (7, 14, 21, 28 sierpnia), godz. 11:00 – 13:00

„Dumni z Polski” – w stulecie odzyskania niepodległości przez państwo polskie.

Gry i zabawy planszowe oraz pamięciowe, których tematem są dzieje naszej ojczyzny, oraz wybitni i znani rodacy. M. in. „Podroż przez Polskę za jeden uśmiech”, czy „Kto Ty jesteś - Polak wielki”. Zabawy mają na celu podkreślenie szczególnie istotnych wydarzeń w dziejach kraju oraz dokonań sławnych w świecie Polaków. W trakcie zajęć nie zabraknie akcentów z historii regionalnej.  

piątki (3, 10, 17, 24, sierpnia), godz. 11:00 -12:30

„Legendy pilźnieńskie”

Warsztaty edukacyjne z zakresu j. polskiego oraz historii regionalnej. Omówienie różnic pomiędzy bajką, baśnią a legendą, prezentacja najpopularniejszych legend polskich oraz tych związanych z ziemią pilźnieńską. Próba wyszczególnienia rzeczywistych faktów historycznych, wokół których osnuto legendarne opowieści.

"Kufer Muzealnego Detektywa"

Wizyta w muzeum ze specjalnym kufrem z atrakcjami, pełnym tajemniczych wierszy, fotografii, zaszyfrowanych listów, szkieł powiększających i lup - wskazówek, dzięki którym zwykłe zwiedzanie zmieni się w detektywistyczną wyprawę, a najmłodsi zwiedzający będą mogli dostrzec szczegóły, na które zwykle nie zwraca się uwagi.

Zajęcia wakacyjne dla dzieci w wieku 6 – 12 lat. Wstęp bezpłatny. Rezerwacja miejsc: 14 6721190. 

Zapraszamy również na zajęcia przygotowane przez Dom Kultury w Pilźnie. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej Domu Kultury.

W związku z rozpoczęciem z dniem 25 maja 2018 r. stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych, prosimy o zapoznanie się z Klauzulą informacyjną. Zamknij