Pilzno, Muzeum Regionalne w Pilźnie

FERIE 2019 - ZAJĘCIA EDUKACYJNE W MUZEUM

Data wydarzenia: 2019-02-05

Muzeum Regionalne w Pilźnie serdecznie zaprasza na zajęcia edukacyjne w okresie ferii zimowych, w dniach 18 – 22 II 2019 r., w godz. 10:00 – 13:00.

W programie:

poniedziałek – 18 II,

„Całemu narodowi nieśmy rozkucie kajdan”

Zwiedzanie aktualnej wystawy czasowej Muzeum Regionalnego w Pilźnie – „Całemu narodowi nieśmy rozkucie kajdan. Mieszkańcy ziemi pilźnieńskiej w okresie I wojny światowej”. Prezentacja filmów edukacyjnych oraz dokumentów fabularyzowanych, związanych z historią Polski i regionu w latach 1914 – 1920.

wtorek – 19 II,

„Dumni z Polski” – w stulecie odzyskania niepodległości przez państwo polskie

Gry i zabawy planszowe oraz pamięciowe, których tematem są dzieje naszej ojczyzny, oraz wybitni i znani rodacy. M. in. „Podroż przez Polskę za jeden uśmiech”, czy „Kto Ty jesteś - Polak wielki”. Zabawy mają na celu podkreślenie szczególnie istotnych wydarzeń w dziejach kraju oraz dokonań sławnych w świecie Polaków. W trakcie zajęć nie zabraknie akcentów z historii regionalnej. 

środa, 20 II

„Kufer Muzealnego Detektywa”

Zajęcia dla najmłodszych. Wizyta w muzeum ze specjalnym kufrem z atrakcjami, pełnym tajemniczych wierszy, fotografii, zaszyfrowanych listów, szkieł powiększających i lup - wskazówek, dzięki którym zwykłe zwiedzanie zmieni się w detektywistyczną wyprawę, a najmłodsi zwiedzający będą mogli dostrzec szczegóły, na które zwykle nie zwraca się uwagi.

czwartek, 21 II

„Z szafy prababci, czyli modowa podróż w czasie”

Zajęcia z historii kulturalno – obyczajowej, przegląd mody i ubiorów poszczególnych epok historycznych. Kolorowanki modowe dla najmłodszych, mały pokaz dawnej mody, fotografie w kopiach strojów historycznych.

piątek, 22 II

„U nas na zagrodzie”

Zajęcia etnograficzne - spotkanie z opowieścią o zwyczajach panujących dawniej na wsiach, kalendarzem świąt i prac wiejskich. Udział w wybranych pracach jakie wykonywano w gospodarstwie wiejskim, m. in. próba wyrabiania masła w maselnicy, sprzątanie izby, prezentacja dawnych naczyń i sprzętów kuchennych, a także innych zgromadzonych w Muzeum sprzętów użytku domowego.

 

Zajęcia dla dzieci w wieku 6 – 14 lat. Wstęp bezpłatny. Rezerwacja miejsc - telefonicznie: 14 6721190 oraz mailowo sekretariat@muzeumpilzno.pl.

 

W związku z rozpoczęciem z dniem 25 maja 2018 r. stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych, prosimy o zapoznanie się z Klauzulą informacyjną. Zamknij