FAKSYMILE KONSTYTUCJI 3 MAJA W MUZEUM

Data wydarzenia: 2016-04-27

Z okazji 225 rocznicy podpisania Konstytucji 3 Maja, w dniach od 1 do 3 maja b. r.  w Muzeum Regionalnym w Pilźnie będzie można obejrzeć faksymile oryginału Ustawy Rządowej, uchwalonej na Sejmie Czteroletnim, w 1791 r.

Jest to wierne, ręcznie wykonane, odtworzenie aktu konstytucji, z zachowaniem identycznego stylu, języka, grafiki, a nawet charakteru pisma, a także podpisów i pieczęci identycznych z oryginałem.

Muzeum prezentować będzie eksponat dzięki uprzejmości Publicznego Gimnazjum w Pilźnie. Jest to bowiem dar od marszałka Sejmu, Radosława Sikorskiego przekazany szkole za pośrednictwem pani poseł Renaty Butrym, z okazji nadania szkole imienia Obrońców Ojczyzny.

W weekend majowy Muzeum Regionalne w Pilźnie czynne jest 1 maja (niedziela), od 10:00 do 14:00, 2 maja (poniedziałek) od 8:00 do 15:00 oraz 3 maja (wtorek) od 9:00 do 12:00.

Serdecznie zapraszamy.