Pilzno, Muzeum Regionalne w Pilźnie

EKSPONAT MIESIĄCA - KU CZCI SŁAWNYCH RODAKÓW !

Data wydarzenia: 2018-03-02

Fotografia z uroczystości poświęcenia epitafium Sebastiana Petrycego w kościele parafialnym p.w. Św. Jana Chrzciciela w Pilźnie, Pilzno, 17 lipca (środa) 1907 r.

Fotografia archiwalna, papier fotograficzny z połyskiem. Zdjęcie o wymiarach: 20,2 x 24,2 cm naklejone na tekturę o wymiarach 24,9 x 32,8 cm.

MRP/H/264

Dar Ireny Szczeklik oraz Ewy Niegowskiej, Pilzno

Uchwycenie momentu procesji ludności, która wyszła z kościoła parafialnego w kierunku Rynku, gdzie z balkonu wygłaszano przemówienia. (Zgromadzeni ewidentnie pozują do pamiątkowej fotografii). W centrum stoi dr Kazimierz Kostanecki, dziekan Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego, w charakterystycznym stroju dziekańskim z emblematem orła, po jego lewej stronie widać hr. Mikołaja Reya, właściciela Przyborowia współfundatora pamiątkowej tablicy. Natomiast obok Reya stoi, także Pedel - woźny uczelni trzymający uniwersyteckie insygnia. W tłumie można zauważyć ks. dr. Karola Szczeklika, straż i cały przekrój społeczeństwa pilźnieńskiego; zarówno mieszczaństwo ubrane według mody pocz. XX w. oraz mieszkańcy wsi. Epitafium ufundowało społeczeństwo staraniem ks. dziekana Karola Fąferko i burmistrza miasta Marcelego Szczeklika.

 

 

W związku z rozpoczęciem z dniem 25 maja 2018 r. stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych, prosimy o zapoznanie się z Klauzulą informacyjną. Zamknij