ZABYTKI ARCHITEKTURY GMINY PILZNO OCZAMI TRZECIOKLASISTÓW

Data wydarzenia: 2018-01-09

9 stycznia w Muzeum Regionalnym odbyły się zajęcia edukacyjne, zatytułowane "Cudze chwalicie swego nie znacie, czyli o zabytkach pilźnieńskich", z udziałem trzecioklasistów Publicznej Szkoły Podstawowej w Pilźnie. Młodzi miłośnicy historii rregionalnej poznawali najciekawsze zabytki architektoniczne z terenu Gminy Pilzno oraz ich historie. N podstawie archiwalnych i współczesnych fotografii odkrywali różnice oraz zmiany w zabudowie architetonicznej miasta. Wszystkie realizowane w muzeum zajęcia są formą kształtowania świadomości i tożsamości regionalnej oraz budowania odpowiedzialności za losy ,,małej ojczyzny” – ziemi pilźnieńskiej. Serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli na realizowane w muzeum zajęcia warsztatowe i lekcje muzealne, dotyczące historii i kultury ziemi pilźnieńskiej.