XII DZIEŃ PAMIĘCI O OFIARACH HOLOCAUSTU NA PODKARPACIU

Data wydarzenia: 2020-01-21

W dniach 27-29 stycznia 2020 roku odbędą się XII Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu. Tym razem będą przebiegały pod hasłem: Po Zagładzie dalej jest życie.

W tym roku także, podobnie jak w latach poprzednich, w realizację projektu włączyło się Muzeum Regionalne w Pilźnie. 27 stycznia 2020 r. o godz. 9 na rynku w Pilźnie nastąpi odczytanie nazwisk dawnych żydowskich mieszkańców Pilzna, zgodnie z zachowaną dokumentacją archiwalną. 30 min później, w Domu Kultury w Pilźnie odbędzie się spotkanie edukacyjne z uczniami, połączone z wyświetleniem prezentacji multimedialnej "Społeczność żydowska Pilzna na przestrzeni wieków" oraz z koncertem muzyki żydowskiej w wykonaniu pedagogów muzycznych i wychowanków Domu Kultury, w hołdzie żydowskim mieszkańcom miasta. W spotkaniu mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani historią regionu i jego mieszkańców.

Podejmowane w ramach Obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu inicjatywy, są wyrazem głęboko zakorzenionego w naszej kulturze szacunku dla drugiego człowieka i pamięci o trudnej i złożonej historii Polski w I połowie XX w.