WARSZTATY EDUKACYJNE O ZABYTKACH PILŹNIEŃSKICH

Data wydarzenia: 2018-06-15

15 czerwca b. r. odbyły się w pilźnieńskim muzeum regionalnym, ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia edukacyjne, w których uczestniczyły klasy II a i II b Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Pilźnie. Zajęcia poświęcone były najcenniejszym obiektom zabytkowym na obszarze Gminy Pilzno, będące chlubą naszej małej ojczyzny. Uczniowie klas II poznawali nazwy miejscowości należące do Gminy Pilzno oraz najciekawsze ich zakątki i obiekty zabytkowe. Próbowali odpowiedzieć na pytanie "czym jest zabytek" i  "jaką rolę w dzisiejszym świecie odgrywają zabytki". Poznawali najstarsze świątynie ziemi pilźnieńskiej i najciekawsze przykłady architektury świeckiej. Na zajęciach wykorzystane zostały wydane przez Dom Kultury w Pilźnie "Zabytki ziemi pilźnieńskiej w akwarelach i opisie Andrzeja B. Krupińskiego".