UCZNIOWIE TARNOWA W MUZEUM PILŹNIEŃSKIM

Data wydarzenia: 2017-04-21

Od 19 do 21 kwietnia pilźnieńskie muzeum regionalne odwiedzili uczniowie Niepublicznej Niepłatnej Szkoły Podstawowej w Tarnowie – klasy II a (19 IV), II c (20 IV) oraz II b (21 IV). Młodzi mieszkańcy Tarnowa obejrzeli muzealne wystawy stałe i zapoznali się z historią Pilzna. Rozwiązywali także zagadki, łamigłówki, oceniali i opisywali ukryte w kufrze eksponaty muzealne. Poszukiwali szczególnie ciekawych i oryginalnych, a dziś już nie spotykanych sprzętów domowych, w oparciu o zaprezentowaną w muzeum wystawę czasową „Akcesoria perfekcyjnej pani domu XIX/XXw.” Wszyscy wykazali się niezwykłą spostrzegawczością i wiedzą.

Muzeum Regionalne w Pilźnie wpisuje się we współczesny trend muzeów, opierających swoje ekspozycje na opowiadaniu historii „małej ojczyzny”. Artefakty zgromadzone w muzeum są autentycznym świadectwem życia mieszkańców Pilzna na przestrzeni wieków, obrazują nie tylko dzieje miasta, ale także historię i kulturę jego mieszkańców.