Pilzno, Muzeum Regionalne w Pilźnie

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH - 1 MARCA 2019

Data wydarzenia: 2019-02-25

Parafia św. Jana Chrzciciela w Pilźnie oraz Dom Kultury w Pilźnie – Muzeum Regionalne, serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców regionu w najbliższy piątek, w dniu Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych na specjalną Drogę Krzyżową, poświęconą pamięci niezłomnych bohaterów Polski Podziemnej, którzy po zakończeniu II wojny światowej, nie zgodzili się na sowiecki dyktat w Polsce i podjęli dalszą walkę o odzyskanie niepodległości naszej Ojczyzny. Nabożeństwo rozpocznie się 1 marca, piątek o godz. 17:00, w kościele parafialnym p.w. św. Jana Chrzciciela w Pilźnie.

Teksty rozważań Drogi Krzyżowej zostały wybrane ze wspomnień i relacji niewinnie oskarżonych członków podziemia niepodległościowego, którzy doświadczyli ogromnych cierpień w czasie pobytu w więzieniach Urzędu Bezpieczeństwa.

W związku z rozpoczęciem z dniem 25 maja 2018 r. stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych, prosimy o zapoznanie się z Klauzulą informacyjną. Zamknij