NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Data wydarzenia: 2016-02-24

"Patriotyzm oznacza umiłowanie tego co ojczyste:  umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu. Próbą dla tego umiłowania staje się każde zagrożenie tego dobra, jakim jest ojczyzna. Nasze dzieje uczą, że Polacy byli zawsze zdolni do wielkich ofiar dla zachowania tego dobra albo też dla jego odzyskania".

Św. Jan Paweł II

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

1 marca 2016 r. przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzach Wyklętych” – niezłomnych obrońców polskości w walce z komunistycznym reżimem.

W przeddzień tego święta – 29 lutego 2016 r. zapraszamy młodzież na Spotkanie upamiętniające niezłomnych żołnierzy IV Konspiracji:

W programie spotkania:

- spektakl grupy teatralno – wokalnej SAFO (DK Mors w Dębicy)

- projekcja filmu Sławomira Górskiego, „Wolność i Niezawisłość. Ostatnia nadzieja”,

Spotkanie odbędzie się na Sali widowiskowej Domu Kultury w Pilźnie, 29 lutego b. r., rozpoczęcie, godz.: 10:00 i 12:00