GIMNAZJALIŚCI ZE ZWIERNIKA Z WIZYTĄ W MUZEUM

Data wydarzenia: 2017-04-27

27 kwietnia Muzeum Regionalne w Pilźnie odwiedzili uczniowie klas gimnazjalnych Zespołu Szkół w Zwierniku. Mieli okazję zwiedzić ekspozycje stałe, obrazujące historię i kulturę ziemi pilźnieńskiej, a także obejrzeć charakterystyczne, historyczne już obiekty i akcesoria z rożnych dziedzin domowego życia na prezentowanej w muzeum wystawie czasowej „Akcesoria perfekcyjnej pani domu XIX/XX w.”  - sprzęty związane z praniem, prasowaniem, szyciem, przyjmowaniem gości, prowadzeniem życia towarzyskiego. Nie zabrakło także artefaktów związanych z ówczesną modą i dbałością o wygląd.  Niemal wszystkie eksponaty  oraz fotografie, zgromadzone na ekspozycji należały do dawnych mieszkanek Pilzna. Młodzież z ciekawością zagłębiła się w dawny świat pilźnieńskich pań domu z przełomu stuleci.