GIMNAZJALIŚCI PILŹNIEŃSCY Z WIZYTĄ W MUZEUM

Data wydarzenia: 2016-09-26

26 września b. r. Muzeum Regionalne w Pilźnie odwiedzili uczniowie klas drugich pilźnieńskiego gimnazjum, wraz z panią Dyrektor Romualdą Toboła. Uczestniczyli  oni w zajęciach „Wielka Księga Pilzna – historia i kultura miasta od lokacji po wiek XX”.  Przeprowadzane są one w oparciu o poszczególne fragmenty muzealnej ekspozycji stałej, zatytułowanej „Pilzno i pilźnianie na przestrzenie wieków”. Uczniowie obejrzeli najciekawsze eksponaty, przechowywane w zbiorach MRP – m. in. dokumenty nadań królewskich dla mieszczan pilźnieńskich, kopie i oryginały dawnych dokumentów Rady Miasta Pilzna oraz kolejnych burmistrzów, dokumentację i fotografie rodzinne najsłynniejszych rodzin i osobistości Pilzna na przestrzeni wieków. Zajęciom towarzyszyła prezentacja fotografii zabudowy i architektury miasta z wyszczególnieniem najstarszych miejskich zabytków.